SEO NEDİR | mysoftworlds digital media and software agency

SEO

 SEO NEDİR ?

SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu dur.

Öncelikle, arama motoru, kullanıcıların istediği içeriğe ulaşma için kelime ve cümle ile internette arama yaptıkları yerdir. SEO ise web sitesini arama motorunda istenilen kelimelerde en üst sıraya çıkarmaktır. Bu sayede web sitesi önemli bir statü  kazanmış olur. Alanında en üstlerde ilk sayfaya çıkmak web sitesini için çok önemlidir. Web sitesi ne kadar ziyaretçi alır ise artık o site için durum oldukça iyi demektir. Özellikle e-ticaret siteleri için bu durum daha önemlidir. SEO site için arama motoru optimizasyonu yani o siteyi öne çıkarmak için yapılan çalışmalardır. Arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde bulmalarını sağlayan teknik düzenlemelerdir. Başarılı bir SEO sayesinde web sitesi üst sıralarda çıkar ve ziyaretçi sayısı artar dolayısıyla da müşteri potansiyeli de artar.

 SİTE İÇİ SEO 

Site içi SEO siteye giren ziyaretçilere sunulan sayfaların yani içeriklerin resim yazı linklerin arama motorları tarafından daha hızlı ve kolay bulunması için yapılan yazılımsal çalışmalardır. Site içi SEO web sitesinin içeriğini etkilediği onları arama motoruna göre optimize edip arama motoruna daha hızlı çıkardığı için web sitesi için önemi yine büyük. Site için SEO siteyi öne çıkarmak için oldukça etkili bir yöntemdir.tar.

 SİTE DIŞI SEO 

Site dışı SEO, bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için kullanıcı odaklı yapılan çalışmaları ifade eder. Site dışındaki farklı kaynaklar aracılığıyla sektörel müşterilerin web sitesini ziyaret etmesi için gerçekleştirilen anahtar kelime backlink çalışmaları, açık url bırakma, yorum, sektörel makalelerle bilgi verme ve tüm firma tanıtım çalışmalarını kapsamaktadır. Yani; internette yayın hizmeti veren bloglar, sosyal medya kanalları, forumlar, sözlükler, haber siteleri, video platformları, PDF döküman ekleme ve paylaşma siteleriyle birlikte TV, Radyo, Gazete, Billboard gibi tüm mecralarda firma ismi, ürün/hizmetler, anahtar kelimeler ve sloganlarla hazırlanmış tüm reklam ve tanıtım çalışmalarına site dışı SEO denirr.

Web Tasarım

Günümüzün en etkili tanıtım ve iletişim aracı olan bu dijital dünyada yerinizi hazırlayalım.

Vİdeo Animasyon

Farklı objektiflerle  firmanızın ,-ürününüzün tanıtım filmlerini hazırlayalım.

Grafik Tasarım

Markanızın daha güçlü  hatırlanabilir olması için etkin logo – kurumsal kimlik yardımcı olur.

3D Ürün Tasarım

Hayal gücünüz  ile tasarımı buluşturuyoruz.